מכתב ברכה מנשיא המדינה מר ראובן ריבלין

לכבוד
מרכז רמת גן לחקר וסיעוד נפגעי אלצהיימר ע"ש סופי ואברהם סטוצ'ינסקי

למדונו חכמינו כי במקום שנמצאת מחשבתו של אדם, שם הוא נמצא. המשפט היפה הזה מבטא יותר מכל את האובדן שבמחלת האלצהיימר. האדם הוא תוצר מחשבותיו. אם הם אינם - היכן נמצא הוא?

השהייה לצדו של אדם אשר מחשבותיו אינן עימו, אינה קלה. ההתמודדות עם מחלת האלצהיימר המקננת באדם קרוב ואהוב, עשויה להיות קשה מנשוא. הקושי הפיזי, אך בעיקר הקושי הנפשי הבא לידי ביטוי בבלבול, שכחה, אובדן התמצאות והכרה, מרפה ידיים.

בשנים האחרונות זכינו למספר פריצות דרך מדעיות בחקר מחלת האלצהיימר. בראשן נמצא גילוי חדשני של המדענית הישראלית, פרופ' מרתה וינשטוק-רוזין מהאוניברסיטה העברית, גילוי שבעקבותיו פותחו תרופות המאטות את קצב התקדמותה של מחלת האלצהיימר. פרופ' וינשטוק-רוזין שאף זכתה לפרס ישראל בשל גילויה עומדת כיום יחד עם ישראלים נוספים בחזית העולמית בחקר מחלת האלצהיימר.

מרכז רמת גן לאלצהיימר היה מהראשונים לתת כתף לכאב. הקמתם של מרכזי היום לאשפוז והאפשרות שאתם מעניקים לחולים ולבני משפחתם לשהות לצדם בקהילה, ללא הצורך לנדוד למוסדות אשפוז מרוחקים, לא תסולא בפז. אין ספק כי מאמצי המרכז להעלאת המודעות למחלה ולגילוי מוקדם שלה, מסייעים בקבלת טיפול מונע המאט את התפתחות מחלת האלצהיימר. פעילותכם מביאה רווחה למאות בתים בישראל הזוכים לשהות עם אהובי ליבם בצלילות הדעת, זמן ארוך יותר.

כולנו תקווה כי קרוב היום בו נקבל את בשורת הריפוי המלא למחלה קשה זו.


בברכה ובהערכה,

ראובן (רובי) ריבליןנשיא המדינה מר ראובן ריבלין | 12/11/2015


התעדכנו בעמוד הפייסבוק שלנו

אנו מזמינים אתכם להתעדכן בעמוד הפייסבוק שלנו בכתבות מקצועיות, חדשות במחקר ואירועים שוטפים שנערכים במרכז.

הדים בתקשורת בנוגע לעתירת הארנונה נגד עיריית רמת גן

העתירה שהגיש המרכז לאלצהיימר נגד עיריית רמת גן בנוגע לגובה הארנונה זכתה להדים רבים בתקשורת. צפו בעמוד "מן העיתונות".

קורס של בית הספר לרפואה באוניברסיטת ת"א יתארח במרכז לאלצהיימר

הקורס פסיכיארטריה של הזקנה מלימודי המשך בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב יתארח לסיור לימודי במרכז הרפואי לאלצהיימר בפברואר 2018.

כנס משותף של המרכז לאלצהיימר עם מכון היצוא

המרכז הרפואי לאלצהיימר בשיתוף עם מכון היצוא עתיד לערוך בתחילת 2018 כנס בינלאומי בנושא טכנולוגיות להתמודדות עם קשיים הנובעים ממחלות ומאתגרים בזקנה.פרופ' אהרן ברק מרצה במרכז בערב חגיגי לרגל פתיחת אולם הכנסים החדש


 

בימים אלה המרכז נמצא בעיצומה של בניית המבנה החדש אשר ייתן מענה למאה חולים נוספים. במבנה יפעל גם בית קפה לרווחת המשפחות והחולים, אולם הרצאות ומרפאות

אנו מגייסים
תורמים עבור
כמה פרויקטים
חשובים